Christina Aguilera

Christina Aguilera

17. prosince 2006 v 12:35 | Hanulka
Christina Maria Aguilera se narodila 18.12.1980 v New Yorku. Aguilera je španělské příjmení, které zdědila po svém ekvádorském otci Faustovi. Fausto nebyl zrovna ideálním otcem, často christinu a její matku šelly bil.Rodina Aguilerů se často stěhovala, christinin otec pracoval v armádě a tak byl neustále přeřazován.Jednou jeli do New Yersey, pak do Texasu a pak zase do Tokia. Christina kvůli tomu neměla žádné stálé kamarády. V roce 1986 se christině narodila sestřička Rachel a Shlelly se spolu se svými dcerkami odstěhovala ke svým rodičům.Od x-tiných 7-mi let se s otcem tedy už nesetkali, až teprve po dvanácti letech.X- tina říká že všechny nehezké vzpomínky zpracovává ve svých písních, jako příklad uvedla píseň "I´m OK" z alba "Stripped" pověděla o něm že je o jejím otci ,jenž jí nedával dost lásky.
Poprvé se Christina objevila v televizní show "Starsearch" , což v překladu znamená - Hledání hvězd, to jí bylo teprve 8 let. V deseti letech zpívala státní hymnu pro Pittsburgh Steelers a pak vyhrála konkurz pro Mickey Mouse Club , což byla televizní show pro děti a tam také poprvé viděla Britney Spears a Justina Timberlaka. V patnácti letech si Christina zazpívala s Japonskou zpěvačkou Keizo Nakanishi. Nazpívaly spolu song "All I Wanna Do".Celou dobu až po rok 1998 se potloukala dětskými pořady , než jí přišla tahle supernabídka.Měla nazpívat titulní píseň k filmu "Legenda o Mulan", což nakonec udělala. Christině bylo teprve 16 let. Bylo to vůbec poprvé, co společnost svěřila roli neznámému hlasu. Firma usilovně hledala interpretku výrazného hlasu. Volba padla na právě začínající . X-tinu.Hit se umístil na 15. místě Bilboard charts, vyplatilo se to tedy nejen společnosti ale také Chris, nýbrž během týdne měla christina v kapse smlouvu na desku.
Album bylo vydané v roce 1999 a pojmenováno jednoduše "Christina Aguilera". Christina se díky tomuto albu stala téměř přes noc světovou megahvězdou. Obsahuje 12 písniček včetně megahitu "Genie In A Bottle" nebo "Come On Over". Desek se prodalo přes 12 milionů.
Díky tomuto albu získala cenu grammy za "Objev roku". Tato deska byla v roce 2000 přezpívána do španělštiny a k nim přidala i pár úplně nových hitů.Díky této desceChristina získala mnoho dalších fanoušků.Další Christininou deskou je vánoční album s názvem "My Kind Of Christmas", která obsahuje jak známé vánoční koledy, tak i nové písničky, zazpívané pouze Christinou.Dalším obrovským hitem v r. 2001 se stala milostná balada ,nazpívaná společně s Ricky Martinem, jenž se jmenovala "Nobody Wants To Be Lonely"
V tomto roce vyšlo další Christinino cd, o které se soudila protože jej nechtěla vydat.Byly na něm totiž nedodělaná dema písní které Chris nazpívala když jí bylo kolem 15 let.Christina tento spor však prohrála a tak bylo vydáno.
Christina často pomáhá různým dobročiným nadacím nebo akcím. Jedním z nich bylo také v roce 2001 nazpívání písně "What´s Going On" s mnoha významnými osobnostmi showbyznisu. Píseň byla pro nadaci proti nemoci aids. Dalšími dobročinými akcemi bylo ve stejném roce třeba také nazpívání písně "El Ultimo Adios" opět s dalšími známými umělci. Jejím dalším velkým úspěchem v její kariéře bylo nazpívání titulní písně k filmu Moulin Rouge "Lady Marmelade" spolu se zpěvačkami Lil´Kim, Pink a Myou. Za tuto píseň získala cenu Grammy.Najednou totálně změnila image. Už se neprezentovala jako cukrová panenka, ale jako Dirty dračice. Musela kvůli tomu ale čelit velké kritice kvůli stylu oblékání, odvážnému looku a také své podváze.
Do této doby se Christininých desek prodalo přes 23 milionů (12 m. - Christina Aguilera, 3 m. - Mi Reflejo, 3 m. - My Kind of Christmas a 5 m. za singly.)
V únoru roku 2002 pak Chris vystoupila na zimních olympijských hrách v Salt Lake city. Bylo to její největší vystoupení v kariéře, vystupovat jí vidělo přes 3,5 miliardy lidí z celého světa!
Až v říjnu roku 2002 natočila Chris své druhé řadové album"Stripped". Christina je s albem velice spokojená a tvrdí, že přesně takové cd si přála vždy natočit. Prvním singlem z alba je song "Dirrty", s kterým rozjela svou novou ještě více Dirty image. Díky tomuto albu se Christina opět vyšphala na první příčky hitparád. Na desce dále spolupracovali např. Alicia Keys se songem "Impossible", Redman, který si s Christinou střihl singl "Dirrty" nebo také Linda Perry.
V roce 2003 změnila Christina ještě více svou image. Obarvila si vlasy na černo a přibrala pár kilo. Rozjela také své turné ,nejprve s Justinem Timberlakem, které se jmenovalo "Justified and Stripped" a pak "Stripped Tour", kde už vystupovala sama.Začátkem roku 2004 získala Christina již své čtvrté Grammy. Tentokrát za "Nejlepší ženský popový výkon". Získala ho za song "Beautiful".Nedávno se vdala za Petera Bratmena....a prohlásila že v sokoukromí teď bude vystupovat jako Maria Bratman.
Pokud bude tento článek chtít někdo zkopírovat musí se mě zeptat na moje icq :
458-636-846
Fakt jsem si s tím dala docela hodně práce...takže pls nekopírovat bez souhlasu!!!
 
 

Reklama