Tetování

Kérky

3. července 2006 v 20:43 | angel
Tetování
Tetování je otevřená rána o kterou je nutno se přepečlivě starat. Nesprávným zacházením je možné tetování úplně zničit. Navíc kůže není plátno. Není to levná záležitost, proto je nutné dobře prostudovat hojení tetováže. Vyhněte se proto infekci a mnohým nepříjemnostem spojeným zanedbáním péče o čerstvé tetování.
· 3 hodiny po skončení tetování sejměte plastikovou bandáž. Více nenasazujeme !!!
· Omyjeme jemným toaletním mýdlem pod studenou tekoucí vodou. Nedřeme !!!
· Jemně osušíme papírovým ubrouskem. Až tetování uschne(asi za 10 min), namažeme hojivým krémem Bepanthen-plus. Mažeme velice jemně. A roztíráme naplno. I když to pálí, tak rozmazat do ztracena. Neměla by být na tetovačce žádná přebytečná mast (bílé).
· Tetování dále mažeme 4x denně (dle potřeby, tetování nesmí vyschnout). Hojivý proces trvá 5-7 dní u černého tetování, 7-12 dní u barevného tetování.
· Chcete-li se umýt, namažte tetováž bílou vazelínou. Během 5-ti minut se osprchujte. Vazelínu odsajte. Netahejte kapesník po pokožce !!!! Sundali by jste si tetování a bylo by hrozně zanícené. A k tomu by to zhruba 3 dny hrozně bolelo (?!?!? jako odřená modřina ?!?!?). Na tetováž se nesmí dostat voda, proto je nutno dobře namazat. Ale taky se nesmí nějakým způsobem zanedbat odsávání. Stačí, když to bude den poté moc namazané (nacucané v tuku)1 hodinu a tetování se nafoukne jak vložka. Tak jak tetování dokáže absorbovat vodu, pot a jiné tekutiny, tak i tuk se může dostat do strupu.
· TRIBALY.....A teď ještě jeden dodatek. Dávejte moc veliký pozor na tribaly a veškeré věci co jsou hodně vybarvené. Na takovém tetování je nadělaných tolik děr (vpichů) , že stačí malá infekce a je to hned zanícené. Stačí se vyvarovat pár věcem a bude to OK:
o Po sundání bandáže umyjeme, vysušíme a místo namazání čekáme. Na co? Na takovou vodu, neboli takový mok co se tvoří třeba na kolenech když se odřete. Jestli se vytvoří během 10 min na tetování tato jako by že krev, tak ji odsajeme. A čekáme. Opakuje-li se to znovu tak odsajeme a potřeme alpou (čistou). Odsajeme a čekáme. Než se to namaže hojivým krémem nesmí to krvácet. Mnohdy radím zákazníkům aby vydrželi před prvním mazáním do večera. Až bude tetování úplně suché a pálivé, pak je ta správná chvíle tetování namazat. A dejte velký pozor aby jste nepřemazali.
ZÁSADY :
· Prvních 24 hodin po skončení tetování se nesmíte vůbec potit.
· nevystavovat vodě
· neškrábat
· první měsíc nevystavovat slunci ani soláriu
· nechat větrat a nenosit těsné oděvy
 
 

Reklama